Hakkımızda

1960 yılında Ankara’da kurulan Hoffman Kuru Temizleme sektördeki yarım asırlık deneyimini müşterileriyle buluşturuyor. 

Müşteri odaklı hizmet politikasıyla 54. Yıldır kuru temizleme hizmeti veren firma Ankara’da Esat ve Çayyolu şubeleriyle faaliyet göstermektedir. Kuru temizlemenin yanı sıra ,  ütüleme , Yıkama gibi hizmetleri de veren firma,  servis hizmeti de veriyor. Böylece müşterilerinin Hoffman Kuru Temizleme şubelerine bizzat gitmeden hizmet almalarını sağlıyor.

Ayrıca sektördeki 54 yıllık tecrübesini diğer kuru temizleme firmalarıyla paylaşmak amacıyla eğitim faaliyetleri düzenlemekte olan firma, Hoffman Kuru Temizleme’de olduğu gibi sektördeki diğer firmaların da kaliteli personel ve kaliteli hizmet  ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmakta ve bunu başarıyla sürdürmektedir.

Her zaman en yüksek teknolojiyi takip ederek ve en iyi makineleri kullanarak hizmet veren Hoffman kuru temizleme , sunduğu hizmetlere kalite garantisivermektedir ve 1960 yılından bu güne başarıyla gelmelerinin sebebi olarak, teknolojiyi takip etmelerini ve müşteri odaklı çalışmalarını göstermektedir.

Hoffman Kuru Temizleme Ankarada’ki Esat ve Çayyolu şubelerinin yanı sıra, tecrübesini, kalitesini daha fazla kişiye ulaştırmak amacıyla, Hoffman Franchise Sistemi’ni kurmuştur.  Bu sektörde, kaliteli hizmet vermek isteyen yatırımcılarla tecrübesini paylaşmaya başlamıştır. Hoffman Kuru Temizleme Türkiye çapında hizmet veren bir firma olma yolunda başarıyla ilerlemektedir.

Hizmetlerimiz

Kuru Temizleme Nedir ?
Kuru temizleme işlemi bilinenin aksine kuru yapılan bir işlem değildir. Kuru temizleme işlemi yapılırken lekeleri çıkarmada kullanılan solventlerin su içermemesidir.
Kuru Temizlemenin Önemi
Giysileriniz veya tekstil ürünlerinizin ıslak temizlemeyle dokularının zarar görmesini engellemek amacıyla yapılmaktadır. Kuru temizlemeyle giysileriniz yıpranmaya uğramadan temizlenir. Bu nedenle daha uzun ömürlüdür. Renginde solma, desenlerin bozulması gibi problemler iyi bir kuru temizleme ustasının elinde zarara uğramadan lekeleri çıkartılır, yeni alınmış gibi bir görünüme sahip olmasını sağlar.
Kuru Temizleme ve Leke Çıkarma
Giysilerimiz veya tekstil ürünlerimizde lekeler oluşabilir. Lekelerin çıkarılması yönünde uzman bir işçilik ve doğru leke çıkarma malzemeleriyle endişelenmenize gerek yok. Dünyada leke çıkarmada kullanılan en etkin yol, ön leke çıkarma işleminin yapıldığı kuru temizleme hizmetidir. 
Leke çıkarmada yapılan en büyük yanlışlar, lekeye zamanında müdahale edilmemesidir. Leke çıkarmada etkin olduğu söylenilen internette yanıltıcı bilgiler olabilir. Bunların denenmesi kumaşı yıprattığı gibi lekelerin çıkarılmasını da daha zor bir hale getirmektedir.
Hoffman Kuru Temizleme’nin eğitimli ve deneyimli kadrosuyla giysi veya tekstil ürünleriniz öncelikle leke analiz masasında incelenir. Leke tespiti yapıldıktan sonra lekeye göre profesyonel leke çıkartıcı malzemelerimizle giysiniz hiçbir zarar görmeden işlem tamamlanır.
Ürün Bakım Sembolleri ve Kuru Temizleme
Üretici veya satıcı firmalar giysi veya tekstil ürünlerini satarken ürünlerinin gerekli testlerden geçtiğini ve bu testler sonucunda ürünlerin temizlenmesiyle ilgili bazı semboller kullanmak zorundadır. Bu sembollere göre işlem yaptığınız halde ürününüz zarar görüyorsa bununla ilgili oluşacak olan sorumluluk, yasalarla belirtildiği üzere üretici firmaya aittir.
Hoffman Kuru Temizleme işlemini nasıl yapar?
Ürünü alırken

Getirilen ürün müşteriden teslim alınmadan önce incelenir. Lekeli yerle ile ilgili müşteriye bilgi verilir. Müşteri tarafından getirilen giysi veya tekstil ürününde bir deformasyon var ise müşteriye bilgi verilir. Bu deformasyonlarla ilgili kuru temizleme fişine ek bilgi düşülür daha sonradan sorun yaşanmaması adına gereklidir. Temizleme işlemine geçmeden öncelikle etiketinde bulunan yıkama talimatları titizlikle incelenir, yapılacak olan işleme karar verilir. Ürününüzü inceleyen sorumlumuz ürünün kuru temizlemeye uygun olmadığına veya zarar göreceğini düşünüyorsa bununla ilgili müşteriye bilgi verilir. Müşteriyle konuşulması neticesinde ürün teslimine karar verilir.
Ürünün Gruplanması
İncelenen ürünler rengine leke türüne göre numaralandırılarak gruplara ayrılır. Bazı tekstil boyalarının gevşek olmasından ötürü renk ayrımı mutlaka titizlikle incelenmeli ve yapılmalıdır. Özellikle çok desenli giysilerde kırmızı renkte sorun yaşanmaktadır. Bunun için kuru temizleme çözücüsüyle kontrol yapılır.
Lekenin Çıkartılması
Profesyonel kuru temizleme leke çıkarıcılarıyla özel kabinli masalarımızda ön leke çıkartma işlemi yapılır. Burada lekenin türüne ve kumaşa ne kadar işlediğine göre işlem yapılır. Lekeler tamamen çıkarılır. 
Son Kontrol
Ürün kuru temizleme aşamasına gitmeden önce son kez kontrol edilir. Lekelerin tamamen çıkartılmış olması gerekmektedir. Ayrıca üründe kuru temizlemeye girince deformasyona uğrayacak düğme, fermuar veya aksesuar gibi detaylar var ise bunlar yeniden dikilmek üzere sökülür veya küçük kapitone koruyucu ile korunmaya alınır.
Kaz tüyü montlarınız, kuş tüyü yastıklarınız veya püsküllü yatak örtüleriniz bol delikli koruma torbalarına konularak yıkama işlemine gönderilir.
Kuru temizleme işlemi
Kuru temizleme işlemi özel kuru temizleme makinalarında yapılır. Bu makinalar evde kullandığınız sıradan çamaşır makinalarından çok farklıdır. Kumaşın dokularına zarar vermez, kumaşın şeklini değiştirmez. Giysinizi veya tekstil ürününüzü ilk günkü gibi temizlenmesini sağlar. Makinalarımız 10 ile 40 kg. arasında kapasitelidir. Yıkama süresi ürünün lekesine ve temizlenme oranına bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak ürünler 8-15-25 dakika aralığında temizlenmektedir. Yıkama işleminden sonra durulama ve kurulama işlemi yapılır. Kurutulan giysiler havalandırma çevrimine alınarak dinlendirilir. Havalandırma işlemi bittikten sonra ürününüz ütülenme aşamasına alınır.
Ütüleme
Yıkaması tamamlanan ürün son kez kontrol edilip, ütüleme ünitesine gönderilir. Ürünün türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ütüleme işlemi için presle ütüleme veya ütüleme robotuyla işlem gerçekleştirilir.
Ürünün Teslimatı
Ütüsü biten ürün askılara asılır ve koruma naylonlara konulur. Bu şekilde ürünün zarar görmesi tekrar kirlenmesi engellenir. Müşteriden alınan bilgiye göre ürün askıda bekletilir. Eğer müşteri dükkandan almak istiyorsa askıda beklemeye alınır. Teslimatın bir adrese yapılması isteniyorsa belirlenen günde verilen adrese ücretsiz teslimatı yapılır.
Kuru Temizleme Yapılması Gereken Ürünler
Kuru Temizleme yapılması gereken kumaş türleri 2 ye ayrılır.
Kuru temizleme işlemi yapılmadığı takdirde kumaşta görülebilecek hatalar şunlardır;
1)Doğal kumaşlar;
Yün: Islak yıkamalarda çekme, keçeleşme veya sararmalar görülebilir.
Pamuk: Kumaşta kırılmaların olabileceği gibi renginde solma görülebilir. Pamuklu giysilerde sulu yıkamalarda yıpranma payı yüksektir.
Keten: Kumaşta küçülme(çekme) görülebilir. Çok desenli kumaşlarda renklerin karışması veya solmalar görülebilir. Açık renkli kumaşlarda ise sararmalar görülebilir.
İpek: Kumaş dokusu çok hassas olduğundan dolayı çamaşır makinesinde zarar görebilir. Kumaşta deformeler çok fazla görülür ve geri dönüşü olmayan hatalara sebebiyet verir.
2) Suni(yapay) kumaşlar;
Asetat, rayon ve viskos,: Dokuları oldukça yumuşaktır. Makinede yıkama yapılamayacak kadar hassastır. Yıpranma oranları yüksektir.
Polyester, naylon ve lycra: Bu kumaş türleri ısıya duyarlıdır. Yüksek sıcaklıkta temizleme yapılamaz. Kuru temizleme kullanılması şarttır.
Kuru temizleme hizmeti alınmadığı takdirde kumaş türlerinizin ne gibi zararlar görebileceğini belirttik. Kuru temizleme hizmetiyle bu kumaş türlerinin temizlenmesi gerektiğini anlattık fakat kuru temizlemede kullanılan ürünlerin kalitesi ve işçiliğin önemi büyüktür. 
Hoffman Kuru Temizleme “Garantili Temizleme” ilkesiyle eğitimli ve tecrübeli personeliyle giysilerinizi veya tekstil ürünlerinize zarar vermeden temizler.

Uyarılar
1. Giysi veya tekstil ürünlerinizi temizleme işlemi yapmadan önce mutlaka etiketini okuyunuz.
2. Kuru Temizleme işareti veya yazısı bulunan ürünlerinize kesinlikle normal yıkama uygulamayınız.
3. Yıkama işleminin yapılmaması gereken ürünlerde kullanılan boyalar su ile temas ettiğinde renk verme(soluklaşması) veya desenlerin birbirine geçmesi görülebilir. Bu nedenle sulu temizlikten kaçınınız.
4. Etiketinde sadece kuru temizleme yapılır ibaresini gördüyseniz ürününüzü kullanırken mümkün olduğunca su ile temas ettirmemeye çalışınız.
5. Ceket, palto, pardesü, kadın elbisesi veya takım elbise gibi yıpranma payı yüksek olan ürünlerinizi uzman bir kuru temizlemeciye temizlettiriniz.
6. Ürünlerinizi teslim etmeden önce mutlaka ceplerini iyice kontrol ediniz. Unutulan ürünler kuru temizlemeye zarar verebilir veya çıkarılan ürünleriniz kaybolabilir.
7. Ürünlerinizi zaman kaybetmeden temizletin. Kir ve lekeler uzun zaman bekletildiklerinde kumaşın dokusuna işler ve çıkmayacak lekelere veya sararmalara neden olabilir.
8. Lekelere kimin yazdığı belli olmayan internetten bulduğunuz yöntemleri denemeyiniz. Lekeleri daha da çıkmaza sokabilir kumaşa zarar verebilirsiniz.
9. Leke hakkında kuru temizleme yapacak olan personele mutlaka bilgi veriniz.
10. Hoffman Kuru Temizleme hizmetiyle temizlenen ürünleriniz yıpranmadan temizleneceği için daha uzun ömürlü olur.